Čo je Server hosting?

29.03.2018  |  Hosting

Nestačí vám ponuka webhostingu, spravujete desiatky domén, máte veľké objemy dát? V tomto prípade vám pravdepodobne nebude stačiť obyčajná ponuka webhostingu a budete musieť zvoliť iné riešenie. Jednou z možností je Server hosting, niekedy tiež server housing.

Server hosting, niekedy tiež označovaný ako Server Housing, je služba, ktorá vám umožňuje prevádzkovať váš vlastný alebo prenajatý server priamo u poskytovala serverhostingových služieb. Môžete si tak server nakonfigurovať podľa svojich prianí a nechať si ho len prevádzkovať ako server hosting. Prevádzkovateľ vám zaistí konektivitu, zabezpečenie, technický dohľad a ďalšie služby. Hardvér je v prípade server hostingového riešenia vlastne váš, takže si na ňom môžete prevádzkovať ľubovólne aplikácie a služby. Toto je veľká výhoda server hostingu oproti webhostingu, kde sú väčšinou služby obmedzené. Prevádzkovateľ server hostingu vám tak vlastne zaistí všetky úkony spojené s prevádzkovaním server a vlastnú prevádzku a obsah na serveri je už na vás.

Kedy zvoliť Server hosting?

Serverhostingové riešenie voľte v prípade, že vám ponuka webhostingu príde nedostatočná a požadujete neobmedzenú prevádzku služieb na serveri. Nevýhodou je oveľa vyššia cena oproti štandardným riešením.

Cena server hostingu vychádza väčšinou z dvoch základných parametrov: z rýchlosti pripojenia servera k internetu a objemu prenesených dát. Typicky sa cena za server hosting pohybuje v desiatkach eur mesačne, pričom zákazník musí na začiatku investovať do vlastného hardvéru.

Top