Čo je VPS hosting a jeho výhody?

25.03.2018  |  VPS

VPS hosting, čiže virtuálne privátny server je forma hostingu, pri ktorej je vám ponúknutý samostatný diskový priestor a výpočtový výkon. VPS hosting sa ale od vyhradeného hostingu (dedikovaný server) líšia v tom, že je váš hosting virtuálny. A aké sú výhody a nevýhody VPS hostingu?

VPS hosting a jeho výhody

Výhodou VPS hostingu je fakt, že si môžete na svoj priestor na virtuálnom serveri nahrať v podstate akúkoľvek aplikáciu a prevádzkovať ľubovoľné služby. U VPS hostingu sa celý server tvári ako vyhradený server pre vás, vrátane IP adresy, operačného systému a správy. Virtuálny server je tiež oveľa lacnejší ako dedikovaný server. VPS hosting má tiež dobrú konektivitu a máte možnosť prístupu priamo na server.

VPS hosting a jeho nevýhody

VPS hosting má nevýhodu v požiadavkách na správu. Ak problematike úplne nerozumiete, je lepšie voliť klasický hosting.

Kedy teda VPS hosting zvoliť?

V prípade, že máte viac hosťovaných domén, nestačí vám klasický hosting a máte vedomosti na prevádzkovanie virtuálneho servera.

VPS hosting nie je pre každého a záleží len na vás, či sa vám VPS hosting oplatí.

Kde nájsť optimálne najlacnejší VPS?

Odporúčam VPS od firmy WEDOS, ktorí najpoužívanejší Unmanaged VPS na trhu. Vhodný pre toho, komu nevadí zaoberať sa technickými záležitosťami typu inštalácie OS, aktualizácie či riešenie zabezpečenia. Na WEDOS máte slobodu a flexibilitu. Všetko beží na SSD diskoch a chod webov je v prípade správnej konfigurácie veľmi rýchly. Funkcionalitu si môžete rozširovať príplatkovými službami typu ochrana proti DDoS alebo zdvojnásobenie priestoru na disku.

WEDOS VPS SSD (minimum)

CPU: 1 vlákno Xeon 1.70 GHz
RAM: 2 GB (vyhradená)
HDD: 15 GB (serverové SSD disky, RAID 10)
Počet domén: neobmedzený
Prenos dát: neobmedzený
Dostupnosť: 99,99%
Cena: 4.78 Eur s DPH mesačne

Základná verzia VPS SSD, po rovnakých skokoch možno objednávať a rozširovať. Celkom je možné objednať až 16 týchto modulov. Zriadenie je ZDARMA.

Pozrieť VPS SSD  

Top