Kde je najlacnejšia .eu doména?

16.03.2018  |  Domény

Aktuálne ponúka WEDOS najlacnejšiu .eu doménu, ktorú si kúpite za 2,12 € s DPH, čo je najmenej na trhu. Zároveň si nemusíte kupovať hosting a máte možnosť si zmeniť DNS bezplatne v administrácii.

Kúpiť .EU za 2,12 € s DPH 

Najlacnejšia .eu doména

Združenie EURid zaisťujúci servis okolo .eu domén eviduje k dnešnému dňu 3.815.055 registrácií .eu domén. Najviac, takmer tretinu všetkých registrácií, majú na svedomí nemeckí registrátori.

Obecne .eu domény si výborne vedú vo vyhľadávačoch. Majú pomerne dobrú reputáciu, pretože sú využívané štátnymi inštitúciami, ktoré sú považované za autoritatívne.

Kúpiť .EU za 2,12 € s DPH 

História registrácií .eu domén a združení EURid

V roku 1999 začali prvé rozhovory v Európskej rade o spoločnej domény najvyššej úrovne pre Európu. V máji 2003, po niekoľkoročných úvahách, vymenovala Európska komisia združenia EURid prevádzkovateľom registra domény .eu. V marci 2005 bola doména .eu pridaná do základnej koreňovej systému doménových mien (Internet Domain Name System). V decembri 2005 začalo združenie EURid prijímať prihlášky pre doménové mená .eu, a to v obmedzenom rozsahu. Toto úvodné obdobie bolo známe pod názvom Sunrise.

Top