Ušetrite na doménach

10.03.2018  |  Domény

Dnes nemusíte všetky svoje domény registrovať v jednej firme, ale môžete si ich registrovať na rôznych miestach a ušetriť nemalé náklady na ich prevádzku.

Zvyčajne sa kupujú domény tam, kde už máte hosting a neriešite otázku nákladov, jednoducho ich chcete mať na jednom mieste. Čo však vyzerá prakticky, ale nemusí to byť dobré ekonomické riešenie. Niektoré domény napríklad doména .eu sa dá registrovať za 2.12 EUR, pričom váš súčasný registrátor vám ju ponúka za 11.94 EUR s DPH. To je už pekný rozdiel, keď si zoberiete, že doménu budete prevádzkovať päť, desať alebo viac rokov.

Pričom dnes každý registrátor domén vám umožňuje voľne s doménou manipulovať. To znamená, že k nej máte kompletný prístup. Hlavne môžete vykonávať zmenu DNS záznamov, ktorá je bezplatná.

Hosting môžete mať napríklad vo Websupporte, ale doménu máte výhodne registrovanú u inej spoločnosti. U tejto spoločnosti si zmeníte pri doméne DNS záznamy na vašu hostingovú firmu u ktorej si vzápätí túto novú doménu pridáte pod svoje hostingové konto. Znie to trochu komplikovanie, ale každá firma vám rada ochotne poradí s nastaveniami.

Takže, vašu novú doménu hľadajte na našej stránke, ktorá vám prezradí, kde si ju môžete najlacnejšie registrovať.

Top